Sale weselne

Polecane oferty przez Towesele.pl: 2

To właśnie od wyboru idealnej sali weselnej rozpoczynamy zwykle przedślubne przygotowania. Nie od dziś wszak wiadomo, że najlepsze w danym rejonie rezerwowane są już na około dwa lata przed Tym Wielkim Dniem.

Tak, to prawda, nie jest zatem łatwo dokonać wyboru na ostatnią chwilę, należy tą sprawa odpowiednio wcześnie się zająć. Wszak jest to niezwykle istotna sprawa, bowiem sala zbyt mała lub bardzo obszerna, niedostatecznie nowoczesna czy też taka, której nie wyposażono w odpowiednie wygody dla Pary Młodej oraz weselnych gości, z całą pewnością nie będzie w stanie w 100% spełniać swojej roli.

Więcej

Piękna restauracja, zachwycający hotel czy może stylowy pałac?

Talk naprawdę jeszcze kilkanaście lat temu w grę wchodziły tu głównie klasyczne domy weselne. Dziś natomiast bardzo wiele się w tej kwestii zmieniło i na hasło „sala weselna” przychodzi nam do głowy bardzo wiele najróżniejszych rozwiązań. Narzeczeni pamiętać powinni o tym, by koniecznie dobrać miejsce do charakteru całej imprezy (nie od dziś bowiem wiadomo, że jedne sale weselne to luksusowe i nowoczesne obiekty pasujące do przyjęcia w stylu glamour, inne zaś są wiejskimi chatami idealnymi do tego, by urządzić w nich wesele w bardzo modnym ostatnio stylu rustykalnym). Sprawdźmy zatem, jakie miejsca są najczęściej wybierane przez przyszłe Pary Młode!
Klasyczny dom weselny to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Nie od dziś wiadomo bowiem, iż obiekt tego typu jest idealnie przygotowany do tego, by odbyło się w nim przyjęcie weselne (chodzi zarówno o zaplecze, jak i pracowników, otoczenie etc.)
Jednak kiedy wybieracie styl rustykalny, wesele sielskie i tak bardzo różne od klasycznej elegancji i blichtru, czekają na Was odpowiednie sale weselne, które swoim wyglądem przypominają nieco wiejskie stodoły. Tam warto zagrać światłem, wprowadzić dużo polnych kwiatów i prostych ozdób, a całość prezentowała się będzie nader interesująco.
Pragniecie urządzić niewielkie, kameralne przyjęcie bądź też huczne weselisko? W takim razie wynajmijcie na ten dzień którąś z restauracji (oczywiście w grę wchodzą wyłącznie te urządzone z wielką dbałością o detale i słynące ze wspaniałych potraw). Coraz więcej par decyduje się dziś na to właśnie rozwiązanie – a fakt ten kompletnie nas nie dziwi.
Narzeczeni pragnący bawić się wraz z gośćmi w miejscu niezwykłym, pełnym niezwykłego czaru, z wielką pompą powinni zdecydować się na pełen splendoru pałac lub zamek na wesele. Wszak tak eleganckie i stylowe weselne przyjęcia cieszą się dziś ogromnym powodzeniem. Wszak wystarczy tylko wyobrazić sobie piękną Pannę Młodą w sukni o kroju syreny, Pana Młodego w szykowanym fraku – a to wszystko w przepięknej scenerii zamkowo – pałacowej. Tak, zdecydowanie jest to recepta na weselny sukces!

Akcja pt. Szukamy sali weselnej

Jeszcze raz uczulamy wszystkie pary narzeczonych (lub te, które niebawem będą miały za sobą akt zaręczyn)do tego, aby zbyt długo nie czekać z poszukiwaniami. Może się bowiem okazać, że wymarzony lokal będzie zajęty tiu przyjdzie Wam zadowolić się innym miejscem.
Zapewne bardzo istotnym wyznacznikiem jest dla Was cena. Średnio za jednodniowe przyjęcie weselne w naszym kraju trzeba zapłacić od talerzyka (czyli od jednego miejsca) od 120 do 240 złotych. Wszystko rzecz jasna zależy od tego, z jakim komfortem sali weselnej mamy do czynienia, ile dań zostanie wybranych oraz czy miejsce należy do popularnych czy też niekoniecznie. W sezonie „ślubnym” (są wszak miesiące, kiedy zdecydowanie więcej par mówi sobie „tak” niż w innych) jest bowiem drożej, w tych mniej rozchwytywanych miesiącach zapłacicie natomiast mniej.
Zapewne część par narzeczonych ma te jedną, jedyną, upatrzoną salę weselną i nie chce żadnej innej. Tak, jednak jest to niewielki odsetek, większość z nich musi sporo lokalizacji obejrzeć, by dokonać wyboru. Sprawdźmy zatem, na co warto zwrócić uwagę, by zdecydować się na najlepsze miejsce.

O czym warto pamiętać podczas poszukiwań sali idealnej?

Zapewne pragniecie, aby w owym miejscu dobrze było Wam i Waszym gościom. Zwracajcie zatem uwagę na każdy detal. Niezwykle istotne są tu na przykład opinie par (już małżeńskich), które w danej lokalizacji zdecydowały się swoje przyjęcie urządzić. Jeśli bowiem miejsce zdobywa najwyższe noty, na pewno warte jest i Waszej uwagi.
Podczas pierwszego pobytu w danej lokalizacji będziecie zapewne rozmawiać z menadżerem, osobą odpowiedzialną za oprowadzenie Was po obiekcie i ukazanie Wam jego walorów. Tak naprawdę kontakt z nim bardzo wiele powie Wam o tym, jak w istocie może się układać Wasza ewentualna współpraca. Na pewno nie możecie zapomnieć również o tym, iż każdorazowo sala weselna dobrana być musi do ilości gości. Dlaczego? Jeśli urządzacie kameralne przyjęcie na 50 osób, na pewno nie będzie potrzebna Wam ogromna, taka, która będzie w istocie pusta – z garstką osób na parkiecie. Jednak miejsca nie może być również zbyt mało, wówczas bowiem goście z całą pewnością nie będą się czuli wygodnie i swobodnie (zarówno podczas spożywania weselnych posiłków, jak i pląsów na parkiecie).
Jeżeli będziecie gościć rodzinę czy przyjaciół z daleka i zamierzacie zapewnić im nocleg, wygodnie Wam będzie wynająć obiekt z pokojami. W ten sposób ułatwicie sobie życie, nie będziecie bowiem musieli poszukiwać innego hotelu dla nich. Pamiętajcie, że bardzo istotna jest nie tylko sama sala (na przykład to, jak się prezentuje, czy można udekorować ją tak, jak sobie tego życzycie, czy parkiet nie jest przypadkiem śliski oraz czy menu weselne Wam się podoba), ale również jej otoczenie. Nie da się bowiem ukryć, że kilka ławek czy stolików dla gości oraz nieco zieleni to absolutne minimum.

Pomożemy Wam znaleźć miejsce na wesele!

W naszym katalogu znajdziecie jedynie sprawdzone, cieszące się popularnością sale, takie, które okazują się być spełnieniem marzeń niejednej pary zakochanych. Skorzystajcie zatem z naszych podpowiedzi i wskazówek i wybierzcie dla siebie idealne rozwiązanie. To będzie piękne wesele, jesteśmy o tym przekonani!

Więcej

Sale weselne w okolicy