Suknie ślubne

Polecane oferty przez Towesele.pl: 1

Nie ma najmniejszych nawet wątpliwości, że suknia ślubna to najważniejsza kreacja w życiu każdej z kobiet. Dlatego też wybieranie jej przed Tym Wielkim Dniem trwa niekiedy długie tygodnie, a nawet miesiące. Wszak nie zawsze to, co podoba się kobiecie w katalogu z modą ślubną, po przymierzeniu okazuje się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Bywa jednak i tak, że przyszła Panna Młoda ma w swojej głowie wizję Tej Jedynej Sukni przez wiele lat i taką właśnie kupuje bądź też zamawia u krawcowej lub projektantki. Więcej


Tak naprawdę zakup kreacji weselnej niejednej przyszłej Pannie Młodej spędza sen z powiek. Wszak wielość kolorów, fasonów i możliwości jest naprawdę imponująca. Zdecydowana większość kobiet decyduje się na suknię białej barwy (odcienie beżu także jak najbardziej wchodzą w grę). Jednak widać coraz wyraźniej, że moda ślubna staje się liberalna, niejednokrotnie bowiem możemy zobaczyć Bohaterki Dnia odziane w kreacje różowe, błękitne czy srebrne – to znak naszych czasów.
Każda przyszła Panna Młoda musi zdawać sobie sprawę z tego, iż wybór najlepszej w jej przypadku sukni ślubnej to nie tylko kwestia indywidualnych preferencji – należy tez dobrać ją odpowiednio do figury, wtedy bowiem jedynie możemy otrzymać finalny efekt „wow”. Zupełnie inne fasony będą się sprawdzały w przypadku pań o kobiecych kształtach, inne zaś u tych smukłych, wysokich i bardzo szczupłych.

Jaki fason sukni ślubnej okaże się najodpowiedniejszy?

Trzeba przyznać, że ilość fasonów i modeli do wyboru jest naprawę zachęcająca – dzięki temu każda z kobiet jest w stanie znaleźć dla siebie dokładnie taki, jak w stu procentach odpowiada jej potrzebom. Bardzo popularne są nadal princessy. Nie dziwi nas to kompletnie, bowiem w takiej kreacji Panna Młoda czuła się będzie na ślubie i weselu niczym najprawdziwsza księżniczka. Klasyczne proste suknie to zaś fason zarezerwowany dla tych pań, które wybierają standardowe rozwiązania. Wiele sylwetek prezentuje się w tego typu kreacjach bardzo interesująco.
Suknia o kroju syreny jest zaś w stanie w cudowny sposób podkreślić piękno kobiecej sylwetki – figurę klepsydry czy wcięcie w talii. Coraz więcej kobiet właśnie w tego typu modelach występuje w Tym Wyjątkowym Dniu. Warto pamiętać, iż można zdecydować się tu na modele z odkrytymi ramionami lub tez koronkowe, zabudowane. Koniecznie wspomnieć musimy także o sukniach nieco krótszych niż standardowe – one bowiem coraz częściej pojawiają się na ślubach kościelnych (kiedyś były domeną głównie tych cywilnych). Mowa zarówno0 o modelach sięgających połowy łydki, jak i tych nieco za kolano. Idealnie sprawdzają się one w przypadku drobnych, filigranowych wręcz Panien młodych.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od tego, czy przyszła Panna Młoda zamierza swoją suknię nabyć w którymś z popularnych salonów z modą ślubną czy tez może wybiera szycie jej u krawcowej bądź zamówienie u projektanta. Ważne jest także to, czy w grę wchodzi model z najnowszej kolekcji czy tez suknia z wyprzedaży. Zdarza się także, iż kobieta swoją wymarzona kreacje wypożycza bądź też kupuje używaną - możliwości jest wiele. Coraz częściej kreacja na ślub i wesele nabywane są nawet w sklepach sieciowych – i prezentują się niezwykle interesująco.
Jeśli chodzi o ceny, tak naprawdę górnej granicy nie ma, wszak można nabyć kreację za 10 000, 20 000 czy nawet 50 000 złotych), średnio jednak należy zapłacić od 10000 do 3000 złotych.

Nie czekajcie do ostatniej chwili!

Przestrzegamy przed szukaniem wymarzonej kreacji tuż przed ślubem i weselem, z doświadczenia niejednej narzeczonej wynika bowiem, iż jest wówczas wiele problemów (dotyczących chociażby dopasowania konkretnego fasonu do danej sylwetki, na wszystko jest bowiem zdecydowanie zbyt mało czasu). Kilka miesięcy przed ślubem (najlepiej około pół roku) to zaś optymalny czas – wtedy w grę wchodzą jeszcze ewentualne poprawki, można na spokojnie poprzymierzać wiele modeli i zastanowić się, których z nich będzie numerem jeden.

Dodatki to także ważna sprawa!

Nie da się ukryć, iż to właśnie suknia ślubna jest kluczowym elementem każdego outfitu Panny Młodej. nie należy jednak zapominać o tym, iż każdy z dodatków powinien być odpowiednio dobrany. Mowa chociażby o welonie – wiele pań dziś z niego rezygnuje, wybierając chociażby ozdobne opaski, stroiki na głowę czy minikapelusze. jednak gdy w grę wchodzi tradycyjne rozwiązanie, nadal pozostaje całe mnóstwo wątpliwości – czy welon powinien być krótki czy długi, delikaty czy ozdobny, tiulowy czy też koronkowy?
Przyszła Panna Młoda musi również starannie wybrać obuwie na tę okoliczność. Wszak buty te muszą być nie tylko piękne, ale i bardzo wygodne, wszak wiele godzin tańców w tych, które okazałyby się zbyt twarde czy zbyt małe – to byłby istny koszmar. Przypominajmy, że warto również pochodzić w nich przed dniem ślubu (najlepiej po domu) - wówczas przekonamy się o tym, czy wygoda jest ich mocną strona czy też niekoniecznie.

Szukasz sukni ślubnej utkanej z marzeń? Pomożemy Ci!

Wiemy doskonale, że bardzo wiele przyszłych Pań Młodych długo poszukuje wymarzonej kreacji. Gdzie ją nabyć, by była idealna pod każdym względem? Towesele.pl pomoże w podjęciu najlepszej decyzji! Dysponujemy bowiem bogatym i szalenie zróżnicowanym katalogiem firm zajmujących się sprzedażą sukien ślubnych – każda z nich czymś się wyróżnia, każda też oferuje wiele interesujących rozwiązań, najmodniejsze kroje i znakomite materiały. Jesteśmy przekonani, iż w ten sposób każda z przyszłych Panien Młodych znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dzięki temu będzie w dniu ślubu i wesela prezentowała się niczym milion dolarów!

Więcej

Suknie ślubne w okolicy