Bukiety ślubne

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie dzień ślubu i przyjęcia weselnego bez bukietów? My z całą pewnością nie, wszak są one jego nieodłącznym elementem. Jeśli chodzi o polska branżę florystyczna, dzieje się w niej obecnie bardzo, bardzo wiele. Dlatego jeśli zdecydujemy się na porównanie ślubnych bukietów sprzed kilkunastu lat oraz tych współczesnych, zdecydowane zwycięstwo należy się tym dzisiejszym. Nie ma bowiem wątpliwości, że układanie i komponowanie kwiatów to prawdziwa sztuka, którą nie każdy zna. Dlatego też jeśli jesteście właśnie na etapie przygotowań ślubno – weselnych, temu tematowi powinniście poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Bukiety ślubne muszą być bowiem perfekcyjne pod każdym względem!

Więcej

O czym należy pamiętać?

Szalenie istotne jest to, byście dobrali je odpowiednio do motywu przewodniego, tematyki czy też kolorystyki ślubu i przyjęcia weselnego, w przeciwnym razie bowiem na pewno nie uzyskacie satysfakcjonujących efektów. Konkretniej? Jeśli na przykład wymarzyła Wam się ceremonia i wesele w bardzo modnym ostatnio stylu boho, nie możecie zamówić klasycznych bukietów z pąsowych róż, bo zwyczajnie nie będą one pasowały. Ślub w klimacie glamour natomiast wyklucza fakt zamówienia prostych, polnych bukietów z delikatnymi kwiatami i roślinami w roli głównej.
Na szczęście jednak nietrudno Wam będzie znaleźć stosowne kwiatowe inspiracje (całe mnóstwo jest ich w sieci, możecie zatem poprzeglądać zdjęcia i poczytać interesujące wpisy). Dzięki temu na pewno uda Wam się dobrać idealne wprost bukiety ślubne.

Bukiet Panny Młodej to podstawa!

Oczywiście najwięcej uwagi należy się tej kwiatowej kompozycji, przecież nasza piękna bohaterka dnia dzierży ją w swoich dłoniach. Dziś bukiety te są bardzo, bardzo różne, widać jednak wyraźnie, iż modne stają się sukulenty (rzecz jasna zestawione z innymi kwiatami), sporą popularnością cieszą się również delikatne eustomy, zwane inaczej chińskimi różami. Klasyczne róże także nie wychodzą z mody. Panny Młode mówiące „tak” wiosną nierzadko sięgają po pełne uroku tulipany, na tapecie są także goździki.
Musimy jednak pamiętać o tym, iż bukiet Panny Młodej to nie jedyne kwiaty, jakim należy poświęcić uwagę. Dziś bowiem pary w bardzo dużym stopniu dbają o stosowne ukwiecenie także innych osób ważnych tego dnia – dlatego na przykład druhny dzierżą dumnie w dłoniach bukiety nawiązujące do kompozycji Panny Młodej (choć zwykle nieco prostsze i skromniejsze). Oczywiście Pan Młody również ma przypięty minibukiecik, który wprost idealnie pasuje do kwiatów jego uroczej wybranki. Jeśli decydujecie się na obecność drużbów, im również symboliczne bukieciki by się przydały.
Nie zapominajmy także o tych kwiatach, które maja za zadanie ozdabiać kościół lub inne miejsce w którym powiecie sobie „tak”. Dobrze byłoby, gdyby Wasze bukiety ślubne były niezwykle spójne, w jednym stylu i tej samej kolorystyce, w przeciwnym razie bowiem o efekt chaosu nietrudno. Na szczęście dobre firmy florystyczne służą swoim klientom profesjonalną poradą i wsparciem w wyborze, więc na pewno i Wy otrzymacie stosowną pomoc, gdy tyko o nią poprosicie.
Bukiety ślubne to także kwiatowe ozdoby samochodu, którym będziecie przemieszczać się pod kościół czy Urząd Stanu Cywilnego (albo jeszcze inne wybrane przez Was miejsce) i na salę weselną. Dziś jednak pary dekorują ten samochód bardzo różnie, niekiedy bowiem przy klamkach pojawiają się minibukieciki, innym zaś razem przód auta zdobi duża kompozycja z kwiatów. Oczywiście wybierzcie taki wariant, który najbardziej Wam odpowiada.
Nie możemy oczywiście nie wspomnieć również o bukietach, które będą miały za zadanie upiększenie miejsca przyjęcia weselnego. Oczywiście da się urządzić wesele bez kwiatów na sali, jednak przynajmniej kilka stylowych bukietów powinno się pojawić – na pewno będą prezentowały się zachwycająco!

Jak kształtują się ceny, czyli ile zapłacicie?

W tym przypadku wszystko uzależnione jest od tego, na jakie ślubne bukiety i w jakiej ilości się zdecydujecie. Nie od dziś wiadomo również, że jeśli Waszym wyborem będą klasyczne i standardowe raczej rozwiązania, koszty będą mniejsze niż w przypadku egzemplarzy bardzo oryginalnych, nietypowych, występujących w małej ilości czy też sprowadzanych z daleka.
Radzimy Wam jednak, byście nie decydowali się na najtańszą opcję – może się bowiem na przykład okazać, że zamówione przez Was kwiaty nie będę się charakteryzowały najwyższym stopniem świeżości, a muszą one przecież nienagannie prezentować się przez wiele, wiele godzin. Zadbajcie zatem o to, by Wasze bukiety ślubne były stylowe i oryginalne, stworzone z wielka dbałością o detale, idealnie świeże. Wówczas bowiem staną się cudowną dekoracją. Na szczęście w internecie uda Wam się z pewnością znaleźć mnóstwo interesujących propozycji i inspiracji, spośród których z całą pewnością wybierzecie coś dla siebie.

Macie problem ze znalezieniem idealnej firmy florystycznej? Skorzystajcie z katalogu towesele.pl!

Nie od dziś wiadomo, że dobra florystka czy znakomity florysta potrafią wyczarować cudowne bukiety ślubne – takie, które są z wielkim zachwytem podziwiane przez wszystkich. Gdy zatem poszukujecie właśnie firmy, która zajmie się tym aspektem Waszego ślubu i przyjęcia, koniecznie skorzystajcie z naszej bogatej i zróżnicowanej, na bieżąco uzupełnianej bazy. Znajdziecie tu najznakomitsze firmy florystyczne z całej Polski – na pewno uda Wam się wybrać taką, która w stu procentach spełni wszystkie Wasze oczekiwania. W rezultacie Wasze bukiety ślubne oczarują wszystkich!

Bukiety ślubne w okolicy