Catering

Czy dania serwowane podczas przyjęcia weselnego to istotna sprawa, taka, której narzeczeni muszą poświęcić odpowiednio dużo czasu? Oczywiście, że tak! Wszak goście niezwykle często komentują to, czego udało im się podczas wesela spróbować. Zapewne nie musimy Was uświadamiać, że nikt nie może opuścić przyjęcia głodny. Co zatem poda, by wszyscy byli zadowoleni, zdecydować się raczej na klasykę weselna czy też może zaserwować gościom coś, czego jeszcze nigdy nie jedli? Tutaj zdania są niezwykle podzielone!

Więcej

Schabowy czy krewetki? Catering weselny od kuchni

Nadal bardzo duży odsetek par narzeczonych decyduje się na to, aby na ich przyjęciu podawane były standardowe i bardzo klasyczne weselne dania. Dlatego na stołach pojawia się miedzy innymi rosół z makaronem, kotlety schabowe z ziemniakami i surówkami, flaki, gulasz, kurczak czy też kluski śląskie. Trzeba przyznać, iż są to dana, po które chętnie sięga wielu Polaków.
Jednak bardzo wyraźnie widać tu także zupełnie nowy trend. Wszak Polacy coraz więcej podróżują po świecie, przynosząc inspiracje kulinarne, coraz więcej egzotycznych restauracji odwiedzają, mają zatem coraz większy apetyt na wszystko to, co nowe. Dlatego też na niejednym przyjęciu weselnym organizowanym w naszym kraju pojawiają się dania zgoła inne, na przykład krewetki, zupy kremy, ryby i wszystko to, co nie kojarzy nam się ze standardowym weselnym menu.
To, na które z rozwiązań się zdecydujecie, zależy rzecz jasna od Was. Musicie jednak mieć także na uwadze kulinarne gusta waszych weselnych gości. Co zatem zrobić? Bardzo dobrym wyjściem byłoby połączenie obu – na stołach pojawiałyby się zatem zarówno te klasyczne, jak i bardziej wyszukane dania. W ten sposób wszyscy smakosze powinni być zadowoleni i z całą pewnością nikt nie opuści Waszego przyjęcia weselnego głodny, a o to właśnie chodzi, prawda?

Jaki stół tematyczny wybrać?

To pytanie zadaje sobie dziś z pewnością niejedna para narzeczonych. Wszak stoły tematyczne pojawiają się dziś niemalże na każdym weselnym przyjęciu. Który z nich okaże się zatem tym najbardziej trafionym?
Oczywiście od wielu już lat największą popularnością cieszy się klasyczny stół wiejski (na wielu salach weselnych, gdy na przyjęciu ma być spora liczba gości, pojawia się on jako gratis, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat). Jednak wiadomo, że nie do każdego wesela tematycznego będzie pasował (na przykład eleganckie przyjęcie w stylu glamour czy też hollywoodzkim wymaga zupełnie innego stołu tematycznego, ten pełen kiełbas, ogórków kiszonych i chleba ze smalcem niekoniecznie będzie dobrze komponował się z całością). Nie zapominajmy jednak o rozwiązaniach znacznie bardziej nowoczesnych. Na przykład fit stół tematyczny z całym mnóstwem owoców i warzyw, wersja z babeczkami, naleśnikami czy też pączkami. Coraz częściej podczas przyjęć weselnych pojawia się również stół sushi lub rybny – to także znakomity sposób na oryginalny poczęstunek dla gości.

Zimne przekąski, słodkości, napoje…

Wiadomo, że na weselnych przyjęciach pojawiają się nie tylko dania gorące wraz ze stołami tematycznymi, lecz także zimne przekąski, różnego rodzaju słodkości, desery i wypieki ,a także napoje. Wybierzcie zatem taką firmę cateringową, która w stu procentach będzie w stanie sprostać wszystkim Waszym wymaganiom, zadba w odpowiedni sposób o to, by wszystkie propozycje dań i przekąsek były świeże, estetycznie podane i bardzo smaczne. Wszak na pewno chcecie, by wyszli oni z Waszego wesela zadowoleni.
Sposób podania to szalenie istotna kwestia, na szczęście nie spotykamy się już dziś z dekoracjami wyglądającymi niczym z głębokiego PRL-u. Aktualnie bowiem dekorowanie potraw to sztuka, niekiedy talerze weselnych gości prezentują się niczym kulinarne dzieła sztuki.

Ile to kosztuje, czyli catering na wesele a kwestia finansów

Jeśli chodzi o weselne przyjęcia, w zdecydowanej większości przypadków w naszym kraju ponosi się opłatę za tak zwany talerzyk. Za jednego dorosłego weselnego gościa płaci się zwykle 150-250 złotych (wszystko zależy od tego, jaki obiekt wybraliście, ile dań gorących się pojawi, jakie przystawki i inne dania). Najczęściej w miesiącach, w których wesel odbywa się mniej (poza sezonem ślubnym) liczyć można na rabaty i niższe kwoty – w pełni sezonu jednak raczej nie ma mowy o promocjach.
Jeśli możecie skorzystać z oferty degustacyjnej dla narzeczonych (i dzięki temu przekonać się, jak w istocie smakowały będą dania serwowane na waszym weselnym przyjęciu), nie wahajcie się ani chwili! Coraz częściej prestiżowe obiekty się na takie właśnie rozwiązanie decydują.

Wybierzcie z nami najlepszy catering weselny!

Wiemy doskonale, że niejednokrotnie miewacie z tym problem – wszak wybrać dobry catering na przyjęcie weselne to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa. Zadanie to jest ułatwione wówczas, kiedy macie przyjaciół lub znajomych, którzy już z danej oferty skorzystali, wówczas na pewno posłużą Wam radą oraz wsparciem. Gdy jednak nie macie takiej możliwości, skorzystajcie z naszego znakomitego, bardzo rozbudowanego i zróżnicowanego katalogu z firmami cateringowymi z całego kraju. Gwarantujemy, że tutaj znajdziecie wyłącznie najlepsze, sprawdzone i cieszące się znakomita opinią klientów oferty. Dobra jakość usług i niskie ceny jak najbardziej mogą iść w parze z bardzo przystępnymi cenami. Wybierzcie zatem znakomity catering na Wasze cudowne przyjęcie!

Catering w okolicy