Zespoły weselne

Polecane oferty przez Towesele.pl: 5

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie udane weselne przyjęcie bez znakomitego zespołu, który bawił będzie wszystkich gości aż do białego rana? My zdecydowanie nie! Wszak nierzadko to od ilości osób na parkiecie zależy to, czy wesele określane jest jako dobre czy też nie. Tak, oprawa muzyczna wesela to niesłychanie istotna sprawa. Jeżeli zatem obecnie jesteście na etapie poszukiwania kapeli idealnej, koniecznie powinniście zapoznać się z naszym tekstem już teraz!

Więcej

Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Internet okazuje się tutaj wielkim ułatwieniem. Dlaczego? Bowiem właściwie wszystkie liczące się na rynku zespołu weselne wrzucają do sieci próbki swoich możliwości – a Wy bez problemu się z nimi zapoznajecie i stwierdzacie, czy podoba Wam się to, co słyszycie czy też niekoniecznie. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, wystarczy tylko skontaktować się z danym bandem i zapytać, jak wygląda kwestia terminów oraz wynagrodzenia (wszak o to narzeczeni zwykle pytają w pierwszej kolejności).
Warto również spotkać się z przedstawicielem zespołu, by omówić przeróżne kwestie związane ze współpracą. O czym mowa? Na pewno interesuje Was, czy jest w kapeli osoba, która będzie w stanie w interesujący sposób poprowadzić oczepiny oraz gry i zabawy z gośćmi. Nierzadko poruszanym tematem jest to, czy członkowie bandu spożywają alkohol podczas przyjęć czy też nie – wszak niejedna para wolałaby, aby pozostali oni jedynie przy kieliszku szampana za zdrowie Pary Młodej – są wszak w pracy. Jak najbardziej możecie zapytać również o to, jak wygląda kwestia przerw pomiędzy kolejnymi blokami muzycznymi (aby goście nie skarżyli się później, iż więcej siedzieli niż tańczyli).
Repertuar także jest szalenie istotną kwestią. Wiadomo bowiem, iż jedna para narzeczonych ma ochotę na popularne taneczne hity disco, inna natomiast woli klasyki rocka czy też utwory anglojęzyczne lub stare polskie przeboje. Pamiętajcie o tym, iż w pewnym stopniu możecie ingerować w to, co zagra zespół na Waszym przyjęciu weselnym?, jak najbardziej proście o przygotowanie aranżacji Waszych ukochanych utworów – na pewno uda Wam się osiągnąć porozumienie.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o zespoły weselne zlokalizowane na terenie naszego kraju, średnia cena za jednodniowe weselne przyjęcie waha się od 2.000 do 7.000 złotych. Wszystko zależy oczywiście od tego, ile osób liczy kapela, na jakich instrumentach potrafią grać jej członkowie, czy mamy do czynienia z zespołem bardzo znanym czy też może taki, który właściwie stawia dopiero swoje pierwsze kroki w branży muzycznej.
Pragniemy podpowiedzieć, iż najlepszym rozwiązaniem jest to, kiedy w grupie znajduje się zarówno damski, jak i męski wokal. W ten sposób będziecie mogli bowiem usłyszeć na Waszym przyjęciu weselnym zarówno utwory śpiewane w duecie, jak i oryginalne pod względem płci wykonawcy aranżacje popularnych hitów. Radzimy Wam jeszcze, byście zapytali o kwestię ceny – czy na pewno ta podana przez przedstawiciela zespołu jest ostateczną i czy macie zagwarantowany brak opłat dodatkowych (na przykład tych poniesionych podczas transportu członków zespołu oraz ich sprzętu muzycznego na salę).

Tańczcie, jak Wam zagrają!

Dobry zespół muzyczny na weselnym przyjęciu to prawdziwy skarb. Przekonacie się z pewnością, że gdy zdecydujecie się na dobrą i utalentowaną kapelę, będziecie szaleć na parkiecie wraz z gośćmi do białego rana. Jeśli pragniecie klasycznych oczepin oraz przyśpiewek, powiedzcie o tym członkom zespołu, a oni zapewne zagwarantują Wam wszystko to, o co prosicie. Kiedy jednak będziecie chcieli, by Wasze przyjęcie weselne jednak się do tradycyjnych nie zaliczało, wówczas porozmawiajcie z członkami kapeli o innych ewentualnościach, na pewno uda Wam się dojść do porozumienia.
Jakie utwory są dziś popularne na polskich przyjęciach weselnych? Wydaje się, że jest to kompilacja tanecznych polskich hitów z kultowymi utworami z całego świata, do tego zaś nieco lekkiego rocka oraz dawka romantycznych przebojów – oto przepis na sukces. Pamiętajcie zatem o tym, iż jeśli uda Wam się znaleźć zespół, który wedle Waszej opinii będzie w stanie spełnić wszelkie Wasze oczekiwania, bez wahania podejmijcie decyzję i poproście o zarezerwowanie terminu. Kiedy jednak macie wątpliwości co do danej kapeli, wstrzymajcie się chwilę z decyzją.

Coraz lepszy poziom polskich zespołów weselnych?

Na niejednej kasecie VHS ze ślubu i wesela odbywającego się w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych nagrano dokonania kapel weselnych, które z całą pewnością nie mogłyby zostać określone jako wybitne czy też nawet poprawne. Na szczęście jednak w dzisiejszych czasach sytuacja jest już zupełnie inna i na naszym rodzimym rynku muzycznym mamy mnóstwo kapel, które zachwycają niesamowitym wręcz talentem oraz charyzmą członków. Przyznać trzeba, że zdecydowanie jest w czym wybierać, a polskie wesele uświetnione może zostać przepięknymi głosami członków zespołów muzycznych z terenu całego kraju.

Wybierzcie z nami najlepszą kapelę!

Możecie na nas liczyć – specjalnie dla Was przygotowaliśmy bowiem katalog z wizytówkami najlepszych w Polsce zespołów muzycznych na wesele. Każdy jest nieco inny, lecz łączy je jedno – ich członkowie są niezwykle utalentowani i są w stanie uświetnić Wasze przyjęcie weselne i sprawić, iż muzyka grała będzie do bladego świtu, goście zaś nie będą chcieli opuszczać parkietu.
Pamiętajcie o tym, że zwykle da się negocjować z członkami zespołu, którzy na Waszą prośbę będą w stanie przedłużyć czas grania, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Bardzo często istnieje również możliwość posłuchania dokonań muzyków na innym weselu – jeżeli tylko się pojawi, skorzystajcie konieczne. Jeśli zatem zaręczyny już za Wami i rozpoczynacie przygotowania do ślubu i wesela, skorzystajcie z naszej bazy najlepszych zespołów muzycznych w Polsce i wybierzcie ten, który najbardziej Wam odpowiada. Muzyka niechże gra do rana!

Więcej

Zespoły weselne w okolicy