Oprawa muzyczna

Polecane oferty przez Towesele.pl: 2

Czy bez cudownej muzyki Wasz najpiękniejszy dzień w życiu mógłby być dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliście? Nie wydaje nam się. Wszak to właśnie ta niezwykła oprawa decyduje o tym, iż wielu osobom kręci się w oku łza wzruszenia, a uśmiechy nie schodzą z twarzy. Dlatego jeśli właśnie jesteście na etapie organizowania ślubu i przyjęcia weselnego, powinniście zawczasu pomyśleć o warstwie muzycznej. Dlaczego? Prawda jest bowiem taka, że najlepsi w branży mają zarezerwowane terminy nawet na rok czy dwa do przodu, musicie zatem mieć się na baczności!

Więcej

Sprawcie, by ten dzień był naprawdę idealny!

Pamiętajcie o tym, iż stylowa oprawa muzyczna dotyczyć może zarówno ślubu kościelnego, jaki ceremonii świeckiej. Na początkowym etapie poszukiwań powinniście z całą pewnością zastanowić się nad tym, czy w Waszym przypadku najlepiej sprawdzą się muzycy śpiewający, grający na instrumentach czy też może duet jednych i drugich. Na szczęście wyszukanie ich nie należy to trudnych, bowiem w dzisiejszych czasach każdy, kto uświetnia swym talentem śluby, pragnie pokazać swe dzieła szerszej publiczności poprzez internet. Nie musicie zatem udawać się na ceremonię ślubną innej pary, by przekonać się o tym, czy dana kandydatura Was przekonuje – wystarczy jedynie wcisnąć „play”, zamknąć oczy i posłuchać…

Z jakimi kosztami musicie się liczyć?

Jeśli w grę wchodzi oprawa muzyczna ślubu, ceny bywają szalenie zróżnicowane. Nie da się bowiem ukryć, iż początkujący wokaliści i wirtuozi instrumentów mają znacznie mniejsze stawki niż ci, których doświadczenie w owej branży jest wieloletnie. Stawki zaczynają się od 150 złotych, kończąc średnio na 600 (chociaż rzez jasna górnej granicy tu nie ma, bowiem znani w Polsce, Europie i na świecie muzycy mogą zażyczyć sobie za występ znacznie więcej).
Nie da się jednak ukryć, iż nie zawsze organiści w kościele obdarzeni są ponadprzeciętnym talentem. Jeśli zatem zdecydujecie się tylko na ich występ, być może Waszej ceremonii brakowało będzie tego czegoś”, momentów niedającego się z niczym porównać wzruszenia i podniosłej atmosfery.
Musicie pamiętać o tym, że repertuar muzyków, którzy są w stanie uświetnić ślub swym talentem, jest zwykle stały i z góry ustalony. Są to rzecz jasna przede wszystkim utwory wchodzące w skład ślubnego kanonu, a zatem „Haleluyah” (wraz z polską wersją), „Ave Maria”, przeróżne wersje „Marsza weselnego” również są jak najbardziej na miejscu. Popularnymi utworami okazują się także między innymi: „Aria na strunie G”, „Obój Gabriela:, „Kanon” czy „Marzenie”. Gdy zdecydujecie się na dodatkową muzyczną oprawę ślub, szybko przekonacie się o tym, że była to znakomita decyzja. Wszak stosunkowo niewielkim kosztem możecie wzbogacić tę wyjątkową uroczystość i nadać jej jeszcze bardziej odświętnego, magicznego i niesamowitego charakteru.

Nie zwlekajcie z podjęciem decyzji do ostatniej chwili!

Dobrze byłoby, gdybyście na kilka miesięcy (przynajmniej 2-3) przed Tym Wielkim Dniem mieli już zarezerwowaną Waszą muzyczną oprawę. Nie traktujcie po macoszemu kwestii sporządzenia umowy, ona bowiem da Wam stuprocentową pewność tego, iż nie wydarzy się żadna niemiła niespodzianka, a muzycy na pewno zjawią się we wskazanym przez Was kościele bądź Urzędzie Stanu Cywilnego w umówionym dniu i o odpowiedniej porze.
Oczywiście bez dodatkowej muzyki sama ceremonia jak najbardziej mogłaby się odbyć, jednak na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę z faktu, że byłaby jakby niepełna, mało odświętna, nie do końca uroczysta. Nie musicie wcale decydować się na wieloosobowy chór czy też grupę muzyków, już jedna osoba potrafi swoim nieprawdopodobnym talentem ubarwić ceremonię. Wiele osób oferujących swe usługi w tym zakresie jest studentami szkół muzycznych różnego stopnia – zatem ich stawki zdecydowanie do wygórowanych nie należą.

Niech muzyka zachwyca wszystkich!

Skrzypaczka lub skrzypek, śpiewaczka lub śpiewak, duet, trio, kwartet, saksofonista, kontrabasista, wiolonczelistka…pomysłów na to, w jaki sposób można uświetnić za pomocą muzyki Ten Wyjątkowy Dzień, jest naprawdę bardzo wiele. Jednak w pełni zdajemy sobie sprawę z faktu, iż być może w nawale przedślubnych obowiązków niekoniecznie macie czas na to, by przeglądać po kolei strony internetowe muzyków z Waszej okolicy, aby w końcu podjąć w tej sprawie decyzję. Dlatego też postanowiliśmy nieco ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy katalog z bazą najlepszych muzyków na ślub z całej Polski. Są to wyłączne sprawdzone kandydatury – osoby, które swoim talentem uświetniły już niejedną ceremonię ślubną. Skorzystajcie koniecznie, dzięki temu bowiem w krótkim czasie uda Wam się znaleźć rozwiązanie idealne pod każdym względem, takie, które sprawi, że goście będą wspominać Waszą ceremonię jako wyjątkową, niepowtarzalną, absolutnie wzruszającą. Wszak nie bez powodu mawia się, że muzyka łagodzi obyczaje, że tylko cisza jest od niej piękniejsza.
Pozwólcie sobie zatem na to, by znakomita oprawa muzyczna uświetniła najważniejsze dla Was chwile. Ostrzegamy, że i w Waszych oczach pojawić się mogą łzy wzruszenia, kiedy na przykład w ogromnych, majestatycznych kościelnych wnętrzach usłyszycie przeciągłe dźwięki skrzypiec, anielski głos wokalistki czy też pokaz talentu, którym obdarzeni zostali członkowie kwartetu smyczkowego, z którym podjęliście współpracę!

Więcej

Oprawa muzyczna w okolicy