Fotografia ślubna

Polecane oferty przez Towesele.pl: 10

Przepiękne momenty, jakie przeżywać będziecie w dniu Waszego ślubu i wesela, na zawsze pozostaną w Waszej pamięci. Jednak warto zadbać też o to, by pozostał po nich namacalny ślad w postaci przepięknych zdjęć. Na pewno oprawicie te najlepsze w ramki i powiesicie je w centralnych punktach Waszego domu. Warto mieć też cudowny album, do którego wracać możecie na przykład przy okazji kolejnych rocznic ślubu. To będzie cudowna pamiątka, jeśli tylko uda Wam się znaleźć idealnego fotografa!

Więcej

Zatrudnijcie mistrza w robieniu zdjęć!

Nie da się ukryć, iż dziś konkurencja jest naprawdę bardzo duża, w każdym dużym i małym mieście sa fotografowie, którzy bardzo chętnie zrobią Wam zdjęcia w Tym Wyjątkowym Dniu. Jak zatem dokonać wyboru? Przede wszystkim w początkowym etapie zastanówcie się, o jakie fotografie tak naprawdę Wam chodzi. Czy mają one być stylizowane na czasy retro, czarno – białe, z bardzo prosta kompozycją w tle czy też może chodzi Wam o coś bajecznie kolorowego i niezwykle wesołego? A może bliskie Wam są klimaty vintage lub też marzycie w skrytości serca o tym, by mieć ślubne zdjęcia niczym gwiazdy Hollywood, w stylu glamour? Bez wątpienia wszystko da się zrobić, gdy dobre poszukacie, uda Wam się znaleźć profesjonalistę, który stworzy dla Was dokładnie takie fotografie, o jakie Wam chodziło.

Jeden fotograf czy może dwóch?

Tutaj zdania są podzielone. Niektóre pary narzeczonych nawiązują współpracę z jedną osobą, inne (zwykle te, które planują huczne i duże weselisko z mnóstwem atrakcji) pragną, by zdjęcia robiło dwóch fotografów, by nie przegapić żadnego istotnego momentu. Rozważcie zatem, jaki model jest Wam bliższy.
Nie da się ukryć, iż profesjonalna fotografia ślubna to niemały koszt, jednak rezultaty są warte każdej wydanej złotówki. Pamiętajcie, że zbytnie oszczędzanie na tej właśnie kwestii najczęściej kończy się tym, że para dostaje fotografie bardzo średniej jakości, niewyróżniające się specjalnie niczym, niezwykle przeciętne. Jeśli zatem marzycie o tym, żeby profesjonalista pokazał Wasz Wyjątkowy Dzień w cudownych kadrach, musicie liczyć się ze średnim kosztem w granicach 2000 – 4000 złotych, choć oczywiście stawki u najlepszych w kraju są wyższe.

Przygotowania, ceremonia, przyjęcie, plener…

Dzisiejsza fotografia ślubna to zdecydowanie nie to samo, co kilkanaście lat temu, a zdjęcia tego typu nierzadko nazwane być mogą dziełami sztuki. Oczywiście liczyć możecie na znacznie więcej niż standardowe pstryki podczas ceremonii i przyjęcia. Zdecydowana większość par narzeczonych bowiem decyduje się również na to, by fotograf uwiecznił przygotowania przedślubne (to naprawdę niezwykłe chwile i warto mieć taką właśnie pamiątkę).
Jakiś czas o przyjęciu weselnym zwykle para małżonków udaje się na poślubny plener, by tam fotograf zrobił im przepiękne zdjęcia . Coraz częściej jednak miniplenery ślubne odbywają się już w dniu wesela, to bowiem doskonała okazja ku temu, by „złapać” przepiękne momenty.

Zapoznajcie się z portfolio!

Wszak ono właśnie stanowi wizytówkę każdego fotografa. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż idealne zdjęcie powstaje wówczas, gdy jest on zarazem artystą i rzemieślnikiem, ponadto zaś posiada znakomity sprzęt. Gdy spełnione zostaną owe trzy warunki, na pewno jego prace będą znakomite. Jeśli jednak tak właśnie jest, nierzadko pary narzeczonych rezerwują terminy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Zatem jeśli w tym właśnie momencie fotografia ślubna jest w zasięgu Waszych zainteresowań, nie traćcie czasu i z wielką uwagą przeglądajcie dokonania różnych fotografów, na pewno w ich gronie jest ten, który zajmie się tworzeniem Waszych pamiątek ślubnych, czyli cudownych zdjęć.
Jeśli tylko istnieje takowa możliwość i fotograf mieszka blisko Was, warto umówić się z nim na spotkanie osobiste, wtedy bowiem będziecie mogli porozmawiać o szczegółach, zapoznać się ze sposobem pracy danej osoby, ustalić wszystkie kwestie. Fotografia ślubna w naszym kraju jest dziś na bardzo wysokim poziomie, dlatego też niejedna para jest zaskoczona tym, jak piękne kadry udaje się stworzyć w dniu ślubu oraz weselnego przyjęcia. Czy warto zatem rezygnować z usług profesjonalnego fotografa i pozwolić na to, by jedynie weselni goście zajmowali się robieniem zdjęć (zwykle swoimi telefonami komórkowymi)? Zdecydowanie nie! Piękne fotografie okażą się cudowną pamiątką, jesteśmy o tym przekonani w stu procentach! Fotografia ślubna to dziś bowiem branża rozwijająca się bardzo prężnie. W każdym sezonie pojawiają się w jej ramach nowe możliwości, innowacje, pomysły, których wcześniej nie było.
Pamiętajcie o tym, by dokładnie przekazać fotografowi, z którym zamierzacie podjąć współprace, wszelkie wytyczne. Być może bowiem zależy Wam bardzo na tym, by stworzył on wiele fotografii reportażowych, może jesteście wielkimi fanami portretów albo pragniecie, by każdy detal Waszych stylizacji został uwieczniony na zdjęciach podczas przygotowań przedślubnych.
Wydawać by się mogło, iż tylko w dużych miastach jest wielu wspaniałych artystów zajmujących się fotografią. To nieprawda. Nie od dziś wiadomo bowiem, iż fotografia ślubna w naszym kraju reprezentuje także wysoki poziom w mniejszych miejscowościach, talenty zdarzają się wszędzie. Miejcie zatem na uwadze to, by odpowiednio wcześnie zadbać o zarezerwowanie terminu u interesującego Was fotografa. W przeważającej większości przypadków przyjdzie Wam zapłacić zaliczkę, ale jednocześnie zyskacie stuprocentowa pewność tego, iż ta właśnie osoba, duet czy grupa zajmie się tworzeniem Waszych ślubnych zdjęć.

Skorzystajcie już dziś z naszego katalogu!

Fotografia ślubna to niezwykle dynamicznie rozwijająca się branża, niekiedy trudno nadążyć za tym, ilu artystów oferuje swe usługi w danej okolicy. Na szczęście jednak każda para narzeczonych już dziś może skorzystać z naszej bogatej bazy – zapewniamy, że można w nie znaleźć prawdziwe talenty w owej dziedzinie!

Więcej

Fotografia ślubna w okolicy