, ,

Najmodniejsze trendy w dekorowaniu sal weselnych

trendy w dekorowaniu sal weselnych

Sala, w której odbywa się przyjęcie po ceremonii zaślubin, musi zostać udekorowana w sposób wyjątkowy – lecz ten termin dla każdej Młodej Pary będzie oznaczał coś zupełnie innego. Przejrzyjmy jednak najpopularniejsze trendy, być może będą dla kogoś inspiracją!

Ozdobienie sali z sercem!

Motyw serca jest co prawda na ślubach i weselnych przyjęciach dość popularny, ale jego fanów z pewnością ucieszy fakt, że tak naprawdę wykorzystywany będzie zawsze. Chodzi tylko o to, by czerpać inspiracje z różnych źródeł, poszukiwać nietypowych, ciekawych rozwiązań. Wszak ten nieco oczywisty symbol wykorzystać można na szereg różnych, nie tylko standardowych sposobów. Jak zatem udekorować z sercem weselną salę?

Wiszące dekoracje z cudownym motywem serca mogą rzecz jasna pojawić się tuż miejscem Pary Młodej, aby w wyjątkowy sposób podkreślić fakt łączącej ją miłości – do grobowej deski oczywiście. Inne dekoracje niech pojawią się w pozostałych miejscach sali. Do wyboru mamy między innymi cudownie kolorowe wersje skomponowane z kwiatów, proste i minimalistyczne papierowe albo pozostające w klimacie shabby chic bądź prowansalskim rattanowe.

Wielu Nowożeńców pragnie swym gościom podziękować w należyty sposób za przybycie na uroczystości ślubno – weselne. Może być to chociażby uroczy słodki upominek, ciasteczko z wróżbą czy kamyki. Jednak wymagają one stosownej oprawy – znakomitym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w niewielkim pudełeczku z motywem serca.

Idealny pomysł, aby w jednym przedmiocie umiejętnie połączy walory typowo funkcjonalne z dekoracyjnymi. Pięknie wycięte (zwykle z papieru barwy białej, lecz oczywiście można zdecydować się także na inne wersje kolorystyczne) serduszka w roli wizytowników umieszczonych na kieliszkach to weselny strzał w dziesiątkę! Każdy z gości będzie wiedział, które z miejsc ma zająć, a jednocześnie na stołach pojawi się cudnej urody ozdoba. Czego chcieć więcej?

Jeśli chodzi o balony, te w kształcie serca znaleźć można bez trudu. Pary Młode wybierają je zdecydowanie częściej niż klasyczne. Podobnie ma się rzecz przypadku lampionów, które zakochani tak często wypuszczają w niebo na znak swojej miłości. Wybierzcie serca barwy białej lub czerwonej, z pewnością na tle chmur prezentowały się będą olśniewająco.

Pamiątkowa księga gości rzecz jasna także może być tym pięknym motywem ozdobiona – do wyboru są przeróżne wersje kolorystyczne, zatem z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

Pióra grają główną rolę!

Zwykle używane są w tym celu pióra strusie – lecz nie tylko. Oferta jest dość bogata i zróżnicowana, trzeba jednak przyznać, że ten pomysł na udekorowanie sali weselnej także cieszy się popularnością. Można bowiem włączyć je do kompozycji kwiatowych, dodając im wyjątkowości i odświętnego niezwykle charakteru. Istnieje możliwość połączenia tego motywu chociażby z perłowymi czy kryształowymi girlandami, a także podświetlenia flakonów z piórami lampkami typu LED. Czar, jaki roztaczają wokół siebie pióra, jest nieporównywalny innymi ozdobami, ponadto lekko wirują przy każdym podmuchu powietrza.

Wcale nie muszą one mieć białej barwy, jak najbardziej można zdecydować się na taką, która ubarwi nieco salę weselną, gdy dominuje w niej prostota i minimalizm. Mawia się także, że pióra mają przynieść Młodej Parze szczęście, radość i powodzenie, zatem zdecydowanie warto po nie sięgnąć!

Kulistość jest w modzie!

Obecnie na coraz większej ilości ślubnych przyjęć pojawiają się dekoracje kuliste. Taka forma jest wszak niesłychanie stylowa i elegancka. Prostemu wnętrzu doda klasy, w pomieszczeniu prezentującym się jak pałacowa komnata podkreśli jego charakter. Kule występują głównie w roli dekoracji stołów, jednak ich forma jest bardzo różna. Można bowiem zdecydować się na ich zawieszenie, położenie na paterach, tacach albo w wysokim naczyniu. Trzeba przyznać, że ta prosta w sumie ozdoba robi naprawdę ogromne wrażenie na weselnych gościach. Kule zwykle przygotowane są z kwiatów -idealnie nadaje się w tej roli kraspedia kulista). Jej żółte kwiaty wygladają jak maleńkie piłeczki, daje to szalenie ciekawy efekt wizualny. w grę wchodzą także inne materiały – papier czy rattan sprawdzą się z całą pewnością.

Złoto zachwyca, srebro rządzi!

I nie mamy tutaj na myśli gatunku muzycznego, który mógłby dominować podczas weselnych tańców, lecz metaliczne akcenty. Kojarzące się z bogactwem, obfitością oraz przepychem złoto może występować chociażby w formie dekoracji stołowych. Ale warto postawić także na złote zasłony czy kule wisząc u sufitu. Miejmy jednak na uwadze fakt, iż kolor ten jest zbyt ciężki, by mógł stać się dominujący, zdecydowanie lepiej będzie zdecydować się na złote dodatki, by nie osiągnąć niepożądanego wrażenia ciężkości.

Znacznie bezpieczniejsze okazuje się srebro, które jednak jest kolorem nieco chłodnym i nie w każdym wnętrzu się sprawdzi. Dobrze w takiej sytuacji nie decydować się na monochromatyczność, ale srebrną barwę połączyć na weselnej sali z innymi.

Litery są super!

Od kilku lat ten trend niepodzielnie króluje na weselnych salonach. Litery. Mogą przybrać najróżniejszą formę. Najpopularniejsze to bez wątpienia: LOVE, YOU &ME (widać tutaj brak umiłowania dla ojczystego języka, jeśli chodzi o napisy, to angielski wyparł go zdecydowanie) czy inicjały Państwa Młodych.

Balony w kształcie napisów mogą zawisnąć tuż za Młodą Parą lub też ozdobić całą salę weselną. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się jednak te wykonane z drewna czy rattanu.

Osobną grupę stanowią litery podświetlane typu LED. Ogłoszenie całemu światu (a ściślej mówiąc gościom weselnym) swoich uczuć może się odbyć w ten właśnie sposób. Tego typu rozwiązanie ma dodatkową, typowo funkcjonalną wartość – wprowadza cudowna, romantyczną atmosferę we wnętrzu, jednocześnie je oświetlając. Świecące napisy można kupić, wypożyczyć albo zrobić samemu, wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz zdolności Pary Młodej. Dodajmy, że fantastycznie prezentują się one na ślubnych fotkach!

Dekoracje wiszące to jest to!

To nowy trend, jednak coraz bardziej popularny – dzięki modzie na dekoracje wiszące na wielu salach weselnych panuje ultraromantyczny nastrój, to pewne! W szklanych kulach mogą znajdować się niewielkie świeczki – podgrzewacze (trzeba jednak pamiętać tutaj o kwestii bezpieczeństwa, rozmieszczając je w odpowiedni sposób, by nie stały się zagrożeniem dla weselników). Niewielkie kule wypełnić można również żywymi kwiatami albo innymi dekoracjami.

Cudownie prezentują się też klatki w stylu vintage – wprowadzają bowiem prawdziwi niezwykły, nieco magiczny nastrój. Wszak nie musimy ograniczać się jedynie do stołów – jeśli tylko mamy w jaki sposób zamocować dekoracje wiszące, zdecydujmy się na to koniecznie. Lampiony wykonane z przeróżnych materiałów także będą ciekawym rozwiązaniem. Jeszcze raz podkreślamy jednak, by ozdoby wiszące były porządnie przymocowane – aby uniknąć ewentualnych, szalenie niepożądanych niemiłych niespodzianek.

Czas na światło!

Zarówno to naturalne, wytworzone dzięki świeczkom (dużego i małego rozmiaru), jak i to uzyskane sztucznie (diody LED w postaci świetlistych lampionów czy łańcuchów) to niekwestionowany hit. Nie dość, że spełnia rolę typowo użytkową, oświetlając przestrzeń dokoła, to wprowadza jeszcze wszystkich weselnych gości w bardzo romantyczny nastrój.

Przy dekorowaniu weselnej sali światłem żywym (mamy tu na myśli wspomnianej już mniejsze czy większe świeczki) trzeba jednak należycie zadbać o sprawy bezpieczeństwa, aby świetna zabawa nie zakończyła się w nieciekawy sposób.

Niech błyszczy!

Urocz diamenciki pojawiające się na stołach i w innych elementach dekoracyjnych także cieszą się sporą popularnością. Trudno wszak się temu dziwić, wprowadzają one bowiem styl glamour. Kryształkowe girlandy także sprawdzają się świetnie, bowiem cudownie odbijają światło dzięki czemu przyjęcie weselne staje się niezwykle wprost klimatyczne.

Na szczęście nie trzeba w tym celu używać prawdziwych diamentów (chyba, że jest się ultrabogatym szejkiem naftowym), świetnie nadają się bowiem kamyczki, które obdarzone są blaskiem. Jak jeszcze można wykorzystać je w bardzo prosty sposób? Wystarczy na przykład pewną ich ilość włożyć do szklanego naczynia (wysokiego i strzelistego bądź okrągłego i pękatego), by uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny i tak naprawdę niewielkim kosztem zapewnić sobie ciekawą i stylowa dekorację.

Niech żyją pastele!

Każdy z pewnością zgodzi się z tym, że pastelowe barwy cudownie nadają się do udekorowania weselnej sali. Urocze jak słodkie ciasteczka z ogromną ilością kremu, wprowadzają klimat niczym z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę bardzo wiele typów dekoracji utrzymuje się właśnie w tej kolorystyce.

Łososiowy, miętowy, pudrowy róż, ultradelikatny błękit, subtelna zieleń i żółć – warto postawić na nie zarówno jeśli chodzi o dekorację stołu, jak i pozostałych elementów pomieszczenia. Bardzo dobrze prezentują się uszyte z pastelowych materiałów pokrowce na krzesła. Co prawda tego typu barwy nie należą do tych najbardziej eleganckich czy glamour, ale niosą z sobą ogromną ilość ciepła i pozytywnych emocji, które przecież na tego typu przyjęciu zdecydowanie dominują.

Boho!

A może weselne przyjęcie w stylu boho? Wszak w tym przypadku mamy ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wybór dekoracji. Trochę klimatu hippisowskiego, trochę shabby chic- nic nie musi być ułożone perfekcyjnie i pod linijkę jak na innego typu przyjęciach. Dekoracja takie są na pierwszy rzut oka odrobinę niedokładne, ale to tylko pozory. W istocie to bardzo przemyślana konstrukcja!

Kwiaty zebrane z ogrodu, wizytówki wypisane ręcznie, w roli ozdób koraliki różnych kolorów oraz pióra – styl boho jest szalenie słodki i uroczy, coraz więcej Młodych Par decyduje się, aby to właśnie on podczas przyjęcia weselnego dominował.

Niech żyje natura!

Czy weselna sala nie może prezentować się po prostu naturalnie? Ten pomysł w pewnym sensie jest nawiązaniem do opisanego wyżej styl boho. W tym przypadku, jeśli chcemy uniknąć nadmiernej elegancji i blichtru, postawmy na wszystko, co proste i naturalne. Jeżeli chodzi o kwiaty na stołach, wybierzmy polne, delikatne (lub takie, które jak najbardziej polne przypominają). Materiałami ozdobnymi stać się mogą chociażby len albo płótno.

Świetnie sprawdzą się proste, białe talerze, gdzieniegdzie pojawić się też mogą urocze serwetki albo pióra, drewniane podstawki także będą świetnie pasowały. Wiele par nie ma ochoty na przyjęcie weselne w stylu hollywoodzkim, z przepychem i blichtrem, w nich przypadku naturalność sprawdzi się w stu procentach!

Geometryczne bryły to jest to!

Trend ten pojawił się niedawno, ale już wiedzie prym na weselnych przyjęciach. Geometryczne bryły możemy bowiem z powodzeniem wykorzystać na wiele sposobów. Wszak stać się mogą one na przykład kwietnikami albo wazonami. Jeśli ktoś planuje wesele w nowoczesnym stylu, ta idea sprawdzi się idealnie. Najlepiej prezentują się te w kolorze złotym lub miedzianym – zwykle bowiem obrusy są białe, więc stanowią z nimi świetny kontrast.

Rozświetlicie cudownie przyjęcie wówczas, kiedy zastosujecie bryły geometryczne w roli uroczych świeczników. Świetnie pasują do dodatków drewnianych, ale równie dobrze prezentują się także, gdy grają pierwsze skrzypce. Mogą posłużyć do numerowania weselnych stołów – wtedy będą spełniać jednocześnie funkcję typowo użytkową. Z powodzeniem możecie je też powiesić pod sufitem, aby zaskakiwały gości swoją niecodzienną formą. Nie zapominajcie o tym, że do środka można włożyć inne dekoracje, chociażby kwiaty. Ściana za Parą Młodą nie musi wcale być przystrojona standardowo – gołąbkami, serduszkami czy balonami. Świetnie sprawdzą się tutaj geometryczne bryły.

Może morze?

Na takie udekorowanie Sali weselnej decydują się najczęściej osoby mieszkające nad morzem lub w jakiś sposób z nim związane. Oczywiście kolory dominujące to tutaj błękit/granat oraz biel, al. możecie włączyć także czerwone akcenty. Świetnie komponują się z nimi surowe liny lub materiały typu ln, płótno – zachwycające swą prostotą.

Jeśli chodzi o udekorowanie weselnego wnętrza na nutę marynistyczna, oczywiście jak najbardziej wskazane będą dodatki typu muszelki, wykonane z rattanu bądź papieru rybki i owoce morza, a także parasole rozstawione przez salą.

Love papierowe!

Trzeba przyznać, że ten trend na pewno spodoba się miłośnikom ekologicznego stylu życia, dbających o stan środowiska naturalnego. Wedle jednego z trendów bowiem praktycznie wszystkie elementy wystroju sali weselnej wykonane są z papieru. Bajecznie kolorowe confetti, rozetki, kule wykonane z bibuły – bardzo wiele z nich można wykonać samodzielnie– wystarczy jedynie trochę dobrych chęci oraz minimalne zdolności praktycznie. DIY jest teraz na weselnych przyjęciach jak najbardziej w cenie, a papierowe ozdoby idealnie się w ów trend wpisują.

Rustykalne elementy!

Wiele Młodych Par zachwyconych jest powrotem do naturalności, prostoty, stąd moda na styl rustykalny na weselnych przyjęciach. Aby go osiągnąć, wystarczy jedynie połączyć w jedno nieco ekologii, wiejskości, tradycji oraz folkloru. Jak jednak stworzyć coś takiego w praktyce? Służymy przykładami!

Jeśli chodzi o stoły, idealną ich dekoracją będzie na przykład tawułka chińska umieszczona w bardzo prostych wazonach lub nawet butelkach. Serwetki zaś niech będą przewiązane bardzo surowym i prostym sznurkiem konopnym, rafią albo źdźbłami zbóż i traw. Drewniane akcenty też sprawdzą się z powodzeniem. Jeśli Para Młoda dysponuje salą sporych rozmiarów, może udekorować ja elementami związanymi nierozerwanie z folklorem – snopki siana, stare bale, drabiny, konewki czy kosze na pewno będą prezentowały się genialnie.

Szarfy, wstążki pełne barw!

Nie widzimy ich może na przyjęciach weselnych zbyt często, lecz przyznać trzeba , że prezentują się niezwykle uroczo, podkreślając radosny i wesoły charakter uroczystości. Poza tym ni ukrywajmy, że są także rozwiązaniem ekonomicznym, bowiem cena ich do wysokich nie należy, jednak dekoracje z nich stworzone prezentują się naprawdę imponująco.

Jeśli chodzi i rozmieszczenie ich na sali weselnej, wszystko zależy tutaj od kreatywności Młodej Pary. Mogą bowiem stać się ozdobą stołów, jednocześnie uroczo zwieszając się na innych elementach – zwłaszcza w pomieszczeniu przeznaczonym do tańca. Z różnobarwnych wstążek można stworzyć też dowolne kompozycje. Pamiętajmy jednak, że o ile nikt nie będzie tutaj trzymał się jednej barwy, o tyle łączenie odcieni pastelowych i bardziej intensywnych może już zbyt ciekawego efektu nie dać. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na jeden z nich i być w tym konsekwentnym.

Eko, eko, ekologia!

Miłośnicy dbania o stan środowiska naturalnego czerpią wręcz garściami z tego stylu. Bywa, że na salach weselnych dominuje bowiem ekologia – wszystko jest naturalne, sporządzone z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz takie, by mogło być przerobione na inny surowiec. Nie ma wówczas mowy o użyciu długo rozkładającego się plastiku i tego typu tworzyw, wszystko bowiem dąży do jak największej naturalności. Co się sprawdzi?

Styl ten podobny jest nieco do rustykalnego, jednak pojawiają się w nim także elementy, które śmiało mogłyby uchodzić za te należące do skandynawskiego. Kwiaty oczywiście są żywe, proste, najlepiej polne, w roli zielonej dekoracji występują także rośliny powszechnie uznane za nikomu niepotrzebne do życia chwasty. Cudownie komponować się będą również: drewno, szkło, papier (z recyklingu, rzecz jasna) . Z całą pewnością przyda się także mech. Światło- możecie zrezygnować z elektrycznego na rzecz naturalnego, na pewno da to znakomity efekt. Świeczki z naturalnego pszczelego wosku fantastycznie zastąpią wersję stearynowe. Butelki czy puszki z recyklingu dadzą Wam niezwykle dużo możliwości na udekorowanie sali, wszystko zależy tu już od Waszej kreatywności.

Szalone lata ’50!

W Waszej weselnej sali rządzić mogą rzecz jasna lata pięćdziesiąte. Możecie jednak zdecydować się zarówno na opisywane już wcześniej w artykule słodkie barwy pastelowe, jak i zwrócić się bardziej w kierunku innego nieco stylu retro. Takiego ,w którym niepodzielnie królowały będą groszki, a dekoracjami staną się stare (lub stylizowane na stare) odbiorniki radiowe czy telefoniczne).

Warto wówczas zadbać o to, by na całej sali mnóstwo było żywych kwiatów. Ozdobą stać się mogą babeczki –zarówno te nadające się do zjedzenia, jak i wykonane z materiałów zdecydowanie niejadalnych.

Hollywood!

Dla Panny Młodej może to być urzeczywistnienie dziecięcych marzeń o byciu światowej sławy gwiazdą. Blask, przepych, elegancja- pomieszczenia, w których odbędzie się wesele, można udekorować także w iście hollywoodzkim stylu. Hollywoodzkim, czyli jakim?

Wesele tego typu musi odbywać się w eleganckim miejscu. Na stołach niech pojawią się eleganckie i stylowe bukiety kwiatów – w towarzystwie kryształków i diamencików pięknie się mieniących. Prócz tego nie może zabraknąć świec, one bowiem zwieńczą to doskonałe dzieło. Jeśli chodzi o kolorystkę, bywa różnie. Niektóre pary decydują się na połączenie beli i czerni z jeszcze jedną barwą, inne zaś preferują subtelne beże w połączeniu ze złotem lub ogniste czerwienie. Kwiaty powinny być jak najbardziej klasyczne – orchidee, lilie, róże, piwonie i hortensje zaś staną się pięknym dopełnieniem bukietów.

Nie może rzecz jasna zabraknąć także czerwonego dywanu – gwarantujemy, że goście będą czuli się prawdziwie wyróżnieni, spacerując po nim dostojnie. W roli podarunku dla nich sprawdzą się niewielkie, wykonane zwykle z czekolady statuetki Oscara.

Piękne lata 20te!

Lata dwudzieste ubiegłego wieku były magiczne, niezwykłe. Co prawda znamy je jedynie z filmów, lecz weselną salę możemy urządzić w tym właśnie stylu. Dodatkami staną się tutaj perełki, pióra oraz koronki. Świetnie, gdyby w oknach dało się powiesić ciężkie, grube kotary, one bowiem pozwolą poczuć klimat lat minionych wszystkim weselnym gościom.

W tym przypadku, jeśli tylko możemy, postawmy na okrągłe stoliki. W roli dekoracji sprawdzą się także eleganckie i stylowe lustra.

Postawcie na vintage!

Styl vintage zapewne będzie łączył się z wieloma opisanymi już w artykule nieco wcześniej, jednak po prostu nie sposób byłoby nie wspomnieć o nim chociaż słowem. W ostatnim czasie robi bowiem zawrotną wprost karierę – nie tylko na weselach hipsterów.

Postawić należy na ponadczasową elegancję, która zawsze jest w cenie. Urządzenie sali w stylu vintage oznacza, że albo będą w niej dominowały prawdziwie dawne elementy z epoki albo też takie, które się na takowe wystylizuje. Proste i klasyczne, standardowe rozwiązania sprawdzą się tutaj z całą pewnością. Niech na stołach pojawią się białe obrusy, a w wazonach dekoracje z kwiatów – róże i lilie mogą dominować. Pamiętajmy, że nie sprawdzą się tutaj wszelkie dekoracje nowoczesne ani plastikowe balony czy girlandy. Wszystko niech będzie jak najbardziej naturalne, stonowane i proste. Kryształowe wazony i świeczniki stać się powinny nieodłącznym elementem wystroju.

Niech żyją Słowianie!

Ostatnimi czasy wiele Par Młodych zainteresowanych jest stylem słowiańskim i tak też pragną swoje wesele urządzić. Jakie zastosować dekoracje i ozdoby? Klimat stworzą na pewno przedmioty wykonane ze słomy, papierowe wycinanki oraz ceramiczne dzbanki, stare naczynia i szklane słoje oraz buteleczki.

Wspaniałym rozwiązaniem staną się również grube, wielobarwne bukiety z polnych kwiatów – wszak dawni Słowianie właśnie takie stawiali na swoich stołach. Na serwetkach powinny pojawić się urocze koguciki albo inne typowo folklorystyczne wzory, to samo dotyczy także obrusów. Przezroczyste słoje z dekoracyjną koronką na pewno będą prezentowały się idealnie. Złote zboża w wazonach czy butelkach dodadzą z pewnością niezwykłego klimatu. Na tego typu przyjęciu weselnym nie może rzecz jasna zabraknąć także stołu wiejskiego z mnóstwem przysmaków – wędlin, chlebem ze smalcem czy bimbrem.

Ściana za Młoda Parą może być udekorowana chociażby kłosami zbóż albo bajeczni kolorowym i wstążkami ,w cudowny sposób podkreślającymi atmosfer wesołości, radości i zabawy.

 

Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Parom, które nadal wahają się, jak udekorować salę na weselne przyjęcie, żeby wyglądała ona niczym ze snów i była realizacją marzeń wchodzących w nowe życie ludzi. Choć panują tutaj różne mody, jedne trendy nadchodzą, a inne przemijają, pamiętać należy o tym, że wszelkie dekoracje i ozdoby powinny być NASZE – czyli takie, jakie lubimy. Nie warto wybierać czegoś tylko dlatego, że jest w danym sezonie modne, bo tak naprawdę nigdy nie będziemy się pośród tego czuć dobrze, pewnie i radośnie. Tego typu dekoracja byłaby niczym niewygodne przebranie. W ten wyjątkowy dzień zadbajmy o to, by podkreślić swój indywidualizm przynajmniej w niewielkim stopniu, a takie działanie na pewno się opłaci. Zachęcamy także do realizowania swoich pomysłów, które w tekście się nie pojawiły – na pewno wiele par Narzeczonych ma ich mnóstwo. Być może i Wy staniecie się w przyszłości inspiracją dla innych?

 

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcia: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *