Tradycyjna orkiestra czy nowoczesny DJ na wesele?

Rate this post

Podstawą udanej zabawy jest dobra muzyka. Planując wesele, młoda para staje przed wyborem, czy do oprawy muzycznej imprezy wybrać tradycyjnie – zespół muzyczny czy może zaproponować gościom zabawę przy coraz popularniejszym DJ–u?

Wybór będzie zależał przede wszystkim od tego, czy chcemy urządzić wesele w tradycyjnym stylu, czy ma to być bardziej nowoczesna zabawa. Duże znaczenie przy podjęciu decyzji będzie miał wiek zaproszonych gości oraz wielkość sali, na której urządzamy przyjęcie. Znacznie mniej miejsca potrzebuje jedna osoba niż np. trzyosobowy zespół. Jeżeli urządzamy przyjęcie w niedużej sali, na które zapraszamy w większości młodych ludzi, z pewnością bardziej sprawdzi się DJ na wesele. Po pierwsze prezenter muzyczny zaproponuje większą i bardziej urozmaiconą listę utworów, wśród których będą zarówno stare kawałki, jak i najnowsze hity z aktualnych list przebojów. Poza tym DJ może zagrać utwory, które są naszymi ulubionymi, czy z którymi wiążą się miłe wspomnienia. Młodzi ludzie znają i uwielbiają nowoczesne brzmienia i z pewnością lepiej będą się bawić przy aktualnych przebojach niż tradycyjnych piosenkach, wykonanych przez grających „na żywo” muzykach. Po drugie pewne jest, że Dj będzie dużo tańszy niż pięcioosobowy zespół muzyczny. Niemniej jednak musimy mieć świadomość, że to już nie będzie typowe polskie wesele z orkiestrą, a bardziej impreza taneczna typu „osiemnastka”.

Z kolei wybierając zespół weselny, który najczęściej składa się z 3 do 5 osób, zapewnimy gościom zabawę przy „żywej” muzyce. Wielu obecnych wokalistów proponuje bogaty i wszechstronny repertuar, jednak prawdopodobnie nie będą to najnowsze hity, śpiewane przez muzycznych idoli. Zapraszając na przyjęcie grupę instrumentalistów z wokalistą musimy się liczyć z większym wydatkiem i koniecznością zapewnienia muzykom odpowiednich warunków do grania. Tradycyjna orkiestra musi mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń i miejsce do odpoczynku. Obecnie nie wszystkie lokale dysponują podestem, czyli tzw. „sceną”. Niektóre sale są tak małe, że ledwie można ustawić tam perkusję. Oczywiście zawsze można wynająć większą salę, ale to wiąże się z wyższymi kosztami. Z drugiej strony mówi się, że wesele bez orkiestry, to żadne wesele. Od niepamiętnych czasów na weselach przygrywali lokalni grajkowie. Dobrze dobrany zespół nie tylko zagra i zaśpiewa, ale też zabawi i zachęci gości do tańca, organizując dla nich szereg zabaw i konkursów, podtrzymując w ten sposób polską weselną tradycję. Jednakże coraz częściej wielu dobrych didżejów jest również znakomitymi wodzirejami, którzy potrafią zjednoczyć weselnych gości we wspólnej zabawie. Tak wiec DJ oznacza nowoczesną zabawę przy aktualnych polskich i światowych przebojach, muzyce elektronicznej i miksach, natomiast zespół to muzyka „na żywo” i bezpośrednia relacja z wykonawcami.

Podsumowując, każdy wybór jest dobry pod warunkiem, ze zostanie odpowiednio dopasowany do liczby i muzycznych upodobań gości. Podejmując decyzje czy zespół czy DJ należy odpowiedzieć sobie na pytania: jakim budżetem dysponujemy, w jakim wieku będą goście, czy więcej będzie ludzi młodych czy towarzystwo będzie mieszane, a jeśli mieszane to jaki repertuar sprawi, że cała sala będzie tańczyć i na koniec, jakie warunki proponuje lokal, w którym organizujemy przyjęcie. Młodym proponujemy również wybrać się na imprezę prowadzoną przez wybrany zespół muzyczny lub DJ, by zobaczyć jak wygląda zabawa z ich udziałem, jak ją organizują, jaką muzykę proponują i czy potrafią „rozgrzać” atmosferę imprezy.

I jeszcze jedno, pamiętajcie, że zaproszeni na przyjęcie weselne goście chcą się zabawić i poszaleć, a nie delektować wirtuozerią muzyków, w końcu to wesele, a nie filharmonia. To dotyczy zarówno zespołu jak i DJ.

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

2 komentarzy
  1. …” zespół weselny, który najczęściej składa się z 3 do 5 osób, zapewnimy gościom zabawę przy „żywej” muzyce” – pokażcie mi zespół weselny, który w składzie 3-osobowym gra NA ŻYWO!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>