Marsz Weselny – Marsz Mendelsona

Każda Para Młoda pragnie by chwila złożenia małżeńskiej przysięgi była wyjątkowa i na długo zapadła w pamięci gości. Wagi i znaczenia wydarzeniom tego dnia dodaje niewątpliwie oprawa muzyczna mszy św. Przepiękny śpiew i muzyka w wykonaniu wirtuozów skrzypiec, wiolonczeli, fletu czy organów może wycisnąć niejedną łzę w oku i prawdziwie wzruszyć. Planując ślub Para Młoda powinna pomyśleć o muzykach, którzy swoją grą uświetnią ich ślubną uroczystość.

Dlatego z odpowiednim wyprzedzeniem powinniście rozejrzeć się wśród ofert rodzimych muzyków. Do wyboru jest wiele piosenek ślubnych, m.in. Gdy wpatruje się w Twą święta twarz, Ty tylko mnie prowadź, W cieniu Twoich rąk, Barka, Jest na świecie miłość, Uwielbiam Cie i wiele innych. Warto zapoznać się wcześniej z tymi utworami i wybrać takie, które będą dla Was ważne i pełne znaczenia. To samo dotyczy instrumentów i wykonawców, które chcielibyście usłyszeć podczas ślubu. To może też być piękny ślubny prezent Waszych uzdolnionych przyjaciół.

Dobra oprawa muzyczna doda uroczystości wyjątkowości i uczyni ją niezapomnianą. Tak jak muzyka podczas wejścia tak ważny jest też Marsz Mendelsona jeden z najbardziej popularnych utworów na całym świecie, grany najczęściej na końcu uroczystości ślubnej. Nie wolno Wam o nim zapomnieć. Od końca XIX wieku towarzyszy wychodzącej z kościoła lub urzędu Parze Młodej. Ten tradycyjny utwór niewątpliwie podkreśli rangę uroczystości i trwale zapisze w pamięci uczestników obraz szczęśliwej Pary Młodej, która przed chwilą połączyła swoje losy na dobre i na złe.

Marsz Weselny wykonany na organach:

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>