Ceremonia ślubna

Dzień ślubu i wesela jest dla większości ludzi jednym z najpiękniejszych w życiu. Największe emocje jednak pojawiają się wówczas, gdy ma się rozpocząć ceremonia ślubna. Wzruszenie chwyta za gardło, w oczach pojawiają się łzy szczęścia, parę ogarnia niezwykle wzniosły nastrój. Zakochani mogą rzecz jasna wybrać, jaka ceremonia najbardziej wpasowuje się w jego gust, światopogląd, sposób życia. Nie zapominajmy, że każdy z jej typów rządzi się swoimi prawami i należy podjąć wcześniej odpowiednie kroki i przygotować się, by móc zrealizować wszystko tak, jak należy.

W kościele, Urzędzie Stanu Cywilnego, w plenerze…

Wiele par decyduje się na to, by powiedzieć sobie „tak” sakramentalne, w kościele podczas celebrowania mszy. W tym przypadku trzeba najpóźniej na pół roku przed ceremonią rozpocząć załatwianie wszelkich formalności z tym związanych. Oczywiście potrzebne będą obrączki. Uroczystość jest niezwykle podniosła, w oczach niejednej osoby pojawiają się łzy wzruszenia. Zwykle pojawia się zachwycająca muzyka, dekoracje dopełniają dzieła. O takiej właśnie ceremonii ślubu marzy wiele par. Warto rozważyć, czy zdecydować się w tym przypadku na ślub konkordatowy ze skutkami prawnymi czy kościelny, który takowych skutków nie posiada i w świetle polskiego prawa nie jest się wtedy małżeństwem.

Spore grono zakochanych decyduje się na wzięcie ślubu cywilnego. Tutaj sama ceremonia jest znacznie krótsza, a złożenie zgodnych oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński odbywa się w obecności urzędnika państwowego. Posiada ona rzecz jasna skutki prawne.

Dziś w naszym kraju można wziąć także ślub humanistyczny, który prowadzony jest przez mistrza ceremonii. Może on wyglądać bardzo różnie –w dużej mierze decyduje o tym para zakochanych.

Cudowne chwile dwojga ludzi!

Nieważne, gdzie i w jakim gronie odbywa się ceremonia ślubu. Pewnym jest, że to dla pary stającej się od teraz mężem i żona momenty szczególne, takie, które zapamiętuje się na zawsze. Nikogo nie powinien zatem dziwić ogrom przygotowań poczynionych wcześniej oraz wielkie starania, by oprawa tego wydarzenia była naprawdę niezwykła. Bardzo często na blogu poruszane są tematy ściśle związane ze ślubną ceremonią. Dotyczą one między innymi ubiorów, pomysłów na jej uatrakcyjnienie czy udekorowanie miejsca, w którym się ona odbywa. Prócz tego mnóstwo ciekawostek i porad, a także bardzo przydatnych informacji. By każda para zakochanych mogła się dowiedzieć na temat ceremonii ślubnej wszystkiego, co potrzebne!