Cechy druhny idealnej!

Rate this post

Instytucja druhny jest powszechnie znana, nie każdy jednak wie dokładnie, na czym polegają jej obowiązki na ślubie i weselu oraz jeszcze przed ceremonią. Gdy zatem zdarza się, że jakaś kobieta jest poproszona o bycie druhną, pojawia się w jej oczach całe mnóstwo radości i wzruszenia jednak nie brak także lekkiego stresu. Co powinnam robić? Czy podoła temu zadaniu? Jakie obowiązki spadną na mnie? Czy na pewno sobie ze wszystkim poradzę? Postanowiliśmy zatem przeanalizować, jakie cechy według narzeczonych, świeżo upieczonych żon oraz specjalistów z branży ślubno – weselnej posiada druhna idealna!

Odpowiedzialna!

Z całą pewnością świadkowa czy najważniejsza druhna Panny Młodej nie może być osobą nieodpowiedzialna, taką, która zwykła zapominać o wszystkim, niczym się nie przejmuje, ciągle strzela jakieś gafy. Wszak bardzo ważne jest to, by była ono odpowiednio zorganizowana, zabrała dokumenty, gdy tylko będzie to potrzebne, na pewno dopełniła wszelkich formalności. Oto druhna na piątkę!

Punktualna!

Nie da się ukryć, że wiecznie spóźniająca się druhna to spory problem. Przyszła Panna Młoda umawia się z nią na poszukiwanie sukni ślubnej, ta przybywa o godzinę za późno. Wieczór panieński ma odbyć się o godzinie osiemnastej, jednak dochodzi już dziewiętnasta, a świadkowa nadal się nie pojawia…żadna kobieta nie chciałaby, żeby dochodziło do takiej właśnie sytuacji, wszak co stałoby się, gdyby jej prawa ręka nie pojawiła się na ceremonii ślubnej o czasie?

Uśmiechnięta!

Ponura, naburmuszona, z wiecznie skrzywioną miną…takiej druhny na pewno nie chciałaby mieć przy sobie żadna kobieta. Niech zatem zostanie wybrana osoba, której uśmiech nie schodzi z twarzy. Dlaczego? Na pewno upora się ona z ewentualnym stresem, który nawiedzić może Panna Młodą na chwile przed wielką godziną!

Zorganizowana!

Na pewno nie warto wybierać do roli druhny kobiety, która jest w stanie zapomnieć, jak się nazywa. Panie traktujące obowiązki w sposób lekceważący i takie, których nie można być pewną, na pewno nie nadają się do tego, by być prawą ręką Panny Młodej.

Chętna do pomocy!

Druhna sama powinna wychodzić z inicjatywną, oferując przyszłej Pannie Młodej pomoc i wsparcie w różnych sytuacjach jeszcze przed ślubem w czasie jego trwania oraz podczas weselnego przyjęcia. Na pewno zostanie to docenione!

 

 

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcia: Pixabay.com

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>