Wymarzony bukiet ślubny dla Panny Młodej

Rate this post

Bukiet ślubny to zwykle jeden z przyjemniejszych wyborów Panny Młodej, ale też i jeden z najtrudniejszych. Zwłaszcza, że odmian i rodzajów kwiatów jest tak wiele, a propozycji ich kompozycji wręcz niezliczona liczba.

Kwiaty towarzyszyły Pannom Młodym od wieków, jednak w miarę upływu czasu ich znaczenie bardzo się zmieniło. Początkowo to były wiązki ziół i przypraw przeznaczone do odganiania złych duchów, które dzięki uwalniającej się woni, miały się trzymać z dala od Pary Młodej w dniu ślubu. Z czasem bukiet ślubny stał się symbolem niewinności i czystości Panny Młodej. Dzisiaj o wyborze tego ważnego ślubnego dodatku już nie decyduje symbolika, ale bardziej fason sukienki, styl i wiodący kolor uroczystości ślubnej, jak i samo piękno kwiatów, bo bukiet ślubny jest niewątpliwie i niezaprzeczalnie najpiękniejszą ozdobą Panny Młodej.

Bukiet ślubny jest tak samo ważny dla podkreślenia Twojego piękna i ogólnego wyrazu, jak sama suknia ślubna, wszak będzie Ci towarzyszyć na wszystkich ślubnych zdjęciach. Nie lekceważ tego, bo podczas organizacji uroczystości ślubnej i konieczności podjęcia tak wielu decyzji, może się zdarzyć, że zostawisz wybór kwiatów miejscowej kwiaciarni i z braku czasu będziesz musiała zadowolić się tym, co Ci zaoferuje. Pamiętaj, że ślubny bukiet też może być spełnieniem Twoich marzeń. Wystarczy tylko wcześniej zapoznać się z ofertą, wybrać ulubione kwiaty, formę kompozycji, zastanowić się czy bardziej będzie do Ciebie pasował malutki bukiecik, czy duża, barwna wiązanka i zwyczajnie wcześniej zamówić swoje wymarzone kwiaty.

Kilka rad, zanim wybierzesz swój bukiet ślubny:

Nie żałuj pieniędzy na ślubny bukiet

Na rodzaj i wybór kwiatów do ślubu z pewnością będzie miał wpływ całkowity budżet weselny, jakim dysponujesz. Pamiętaj, że kwiaty to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych uroczystości. Nadają jej niepowtarzalnego charakteru, dodają pomieszczeniom uroku i tworzą niezapomnianą atmosferę, która na długo zapada w pamięć uczestników wesela. Jednak nie zawsze mamy tyle pieniędzy, aby dać upust swoim fantazjom. Zgodnie z obowiązującą zasadą od dziesięciu do dwudziestu procent całkowitego budżetu ślubu przeznaczane jest na zakup kwiatów, w tym oczywiście Twojego ślubnego bukietu. Jeśli nie będzie Cię jednak stać na taki wydatek, z pewnością nie żałuj pieniędzy na bukiet ślubny, który doda Ci uroku i czaru oraz będzie towarzyszyć na wielu ślubnych zdjęciach.

Taki bukiet jaki sezon

Na wybór kwiatów do Twojego ślubnego bukietu, jak i dekoracji całej uroczystości może mieć duży wpływ pora roku, w jakiej zaplanowałaś swój ślub. Pamiętaj, że nie wszystkie kwiaty kwitną przez cały rok. Jeśli masz swój ulubiony rodzaj kwiatów, bez których nie wyobrażasz sobie swojej ślubnej uroczystości, a są to kwiaty sezonowe, postaraj się o tym nie zapomnieć przy planowaniu daty ślubu. Oczywiście w dzisiejszych czasach wiele roślin można importować, nawet gdy bierzesz ślub poza sezonem ich występowania w kraju, ale musisz się wówczas liczyć, że ich koszt będzie dużo wyższy. Poza tym łatwiej jest zrobić bukiecik z niezapominajek czy konwalii, wtedy gdy kwitną i można je nawet samemu nazbierać.

Poznaj zapach swojego bukietu

Wybierając kwiaty do swojego bukietu poznaj wcześniej ich zapach. Wielu narzeczonych skupia się przede wszystkim na wyglądzie bukietu, zapominając o tym, że kwiaty pachną. Jedne mniej, drugie bardziej intensywnie. Może się zdarzyć, że nie każdy zapach będzie Ci pasował, a drażniąca woń może Ci zniszczyć najpiękniejszy dzień w życiu. Pamiętaj, że trzeba lubić zapach swojego bukietu, bo będzie Ci towarzyszył przez większą część dnia. Intensywny zapach kwiatów może zawrócić w głowie, wymaga też doboru odpowiednich perfum , które będą uzupełnieniem otulającej Cię woni.

Wybierz pasujący do Ciebie kształt

Bardzo popularnym kształtem bukietów ślubnych jest kaskada, znana również jako łezka lub wodospad. Jest to elegancki, dynamiczny kształt, kiedy kwiaty swobodnie spływają w dół sukni. Ten model bukietu pasuje do każdego rodzaju długiej sukni ślubnej. Z kolei skromny, ręcznie wiązany bukiecik wygląda cudownie z nieformalną krótką sukienką, a współczesne kompozycje mogą być elegancką i nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Wreszcie można rozważyć pomander czy pokryte wstążkami lub innymi ozdobami piłeczki, aby dać przewagę romantycznej stronie naszej natury.

Miej drugi bukiet w zapasie

Tradycją ślubu jest, że Panna Młoda rzuca swój ślubny bukiet w tłum niezamężnych pań, które chciałby w najbliższym czasie podzielić jej los i też wyjść za mąż. Jeśli czujesz jednak, że nie chcesz się rozstać ze swoim bukietem, bo np. zapłaciłaś za niego sporo pieniędzy albo pragniesz zwyczajnie zachować go na pamiątkę, pomyśl o drugim, zapasowym bukiecie. Wielu narzeczonych korzysta z takiej usługi i kupuje drugi bukiet, wykonany specjalnie na tradycyjne wyrzucenie go w tłum przyszłych panien młodych. W ten sposób oryginał nie ulegnie zniszczeniu i pozostanie w Twoich rękach. Podczas wizyty w kwiaciarni, zapytaj, czy świadczą taką usługę.

Zabaw się kolorami

Najczęściej wybieranym kolorem ślubnych kwiatów jest biały lub kremowy. Kolor bezpieczny i dobrze współgrający z charakterem uroczystości. Proponujemy jednak, abyś nie bała się używać kolorów, jeśli chcesz dodać swojemu wyglądowi wyrazistości i charakteru. Mocne kolory fantastycznie prezentują się na tle białej sukni. Jeśli np. sukienka druhny ma blado liliowy kolor, to genialnie będą współgrać z nią odważne odcienie tego samego koloru, np. głębokie fiolety. Nie bój się poszaleć i zabaw się kolorami. Kwiaty najlepiej się do tego nadają.

Bukiet ślubny kupuj do sukienki

I ostatnia rada. Najlepiej jeśli wybierzesz się po ślubny bukiet kwiatów po zakupie sukienki. Będziesz miała obraz całości i możliwość dobrania takiej wiązanki, która uzupełni Twój ślubny strój. Z pewnością będziesz już znać ogólny styl wesela, krój i koloru sukni, a także kształt spódnicy, co może być bardzo istotne w podejmowaniu decyzji, jaki typ bukietu będzie najwłaściwszy.

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>