Wyjątkowe motywy na przyjęcia weselne

Zobacz galerię
1 zdjęć
Wyjątkowe motywy na przyjęcia weselne
motywy na przyjecia weselne

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego ważne jest, aby było ono niepowtarzalne i wyjątkowe. Jednym z elementów, które mogą to zapewnić, jest motyw przewodni. Wprowadzenie motywu przewodniego na wesele pozwala na stworzenie spójnej i estetycznej oprawy całej uroczystości. Oto nasze propozycje na urozmaicenie wesela!

Kwiatowy

Motyw kwiatowy to doskonały wybór dla osób, które chcą stworzyć romantyczną i delikatną atmosferę. Kwiaty mogą być wykorzystane zarówno jako dekoracja stołów, jak i jako element ozdobny na sali. Najważniejsze, to żeby było dużo kwiatów! Dodatkowo, można zachęcić gości do wyboru garderoby zgodnie z tym motywem.

Rustykalny

Motyw rustykalny to propozycja dla par, które cenią sobie prostotę i naturalność. Można go osiągnąć poprzez wykorzystanie do dekoracji drewna, kamienia, surowych tkanin oraz roślinności. Takie wesela najczęściej odbywają się w stodołach, starych siedliskach, czy chatach. 

Filmowy

Motyw filmowy pozwala na stworzenie niepowtarzalnej i nieco nietypowej oprawy wesela. Można się na niego zdecydować, zwłaszcza jeśli para ma wspólną pasję do konkretnego filmu lub gatunku. Ale niekoniecznie! Wszystkie chwyty dozwolone – taki motyw może obejmować cały dorobek filmowy świata. Można zaproponować gościom dress code, aby przebrali się za postaci z ich ulubionych filmów. W ten sposób wszyscy będą się czuć częścią przyjęcia.

Garden Party

Wesele w plenerze to marzenie wielu, szczególnie par, dla których zieleń i przyroda są najważniejsze. Największym atutem Garden Party jest to, że ogród sam w sobie jest częścią dekoracji – jednak, na stoły można ustawić dodatkowe kompozycje kwiatowe. Ciepłe oświetlenie świetnie zgra się ze scenerią. Jeśli parze młodej zależy na weselu blisko stolicy, to dobrze się składa! Sale weselne w Warszawie i okolicach (https://www.sielanka.pl/wesela/przyjecie-weselneoferują piękne lokalizacje wesel w zacisznych ogrodach, z różną możliwością aranżacji. 

Vintage

Styl retro jest coraz bardziej popularny! W oprawę wesela można włączyć przedmioty z minionych epok, np. przedmioty znalezione w antykwariacie: złote ramki, pęki starych kluczy, starą biżuterię, perły, stare świeczniki lampy. Wesele jak w Wielkim Gatsbym albo motyw szalonych lat 50? Czyż nie brzmi jak świetna zabawa?

Podróżniczy

Motyw podróżniczy to propozycja dla osób, które lubią podróżować i marzą o egzotycznych krajach. W przyjęcie można wpleść motywy z różnych kultur – specyficzna muzyka, wybór dań, tradycyjne tańce! W ramach dekoracji można użyć vintage walizek, globusów albo znaczków pocztowych.

Boho

Styl boho wywodzi się z ruchu hippie lat 60 i 70. Odnosi się do swobodnej i nieformalnej aranżacji. Na weselach o tym motywie najczęściej spotkamy się z wykorzystaniem do dekoracji frędzli, koronek oraz naturalnych tkanin. Użycie drewna, roślin i kwiatów dodatkowo uwydatni pożądany klimat.

Glamour

Motyw glamour to elegancki i wytworny klimat. Można go osiągnąć poprzez wykorzystanie eleganckiej zastawy, kryształów oraz sztucznych ogni. Goście najczęściej proszeni są o wieczorowy ubiór, a całe przyjęcie cechuje luksus.

Regionalny

Motyw regionalny to propozycja dla osób, które chcą pokazać swoją tradycję i kulturę. W zależności od regionu możemy się spotkać z weselem kaszubskim, śląskim, góralskim itd. Każde zwyczaje są inne, ale możemy ten motyw pokazać poprzez tradycyjne dania, tańce, stroje czy specyficzne zwyczaje.

Możliwości wyboru motywu przewodniego jest wiele, od motywu kwiatowego, poprzez filmowy aż po glamour. Ważne jest, aby motyw odpowiadał indywidualnym preferencjom i marzeniom pary młodej!

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>