Urządzamy wesele rustykalne na medal!

Zobacz galerię
8 zdjęć
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
rustykalne wesele

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (7)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (6)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (5)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (4)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (3)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (2)

wesele rustykalne
Urządzamy wesele rustykalne na medal!
wesele rustykalne (1)

Rate this post

Ostatnimi czasy klimaty vintage, boho i rustykalne cieszą się podczas ślubów i weselnych przyjęć bardzo dużą popularnością. Nie dziwi nas to – wszystko bowiem wskazuje na to, że Polakom nieco się już znudziła sztywna elegancja wesel w stylu glamour, przepych, czerwone dywany, a fraki i suknie z gorsetami i tysiącami błyszczących elementów to już dla wielu nuda i przeżytek. Dlatego też pary narzeczonych kierują się w stronę tego, co proste, naturalne, pełne uroku i niezwykłego czaru, nieskomplikowane – urządzając ślubną ceremonię i weselne przyjęcie w stylu rustykalnym. O czym warto pamiętać, gdy chce się wprowadzić do owego dnia taką właśnie estetykę? Sprawdźmy!

Suknia z koronek, wygodne sandały

Z całą pewnością rustykalna Panna Młoda nie ma na głowie diademu, a jej ruchów nie krępuje niewygodny gorset. Wręcz przeciwnie – suknia jest prosta, lecz niezwykle stylowa, zwykle z elementami koronkowymi lub też cała z koronki utkana. Dodatkiem idealnym okazuje się być wianek z żywych kwiatów na głowę, świetnie zastępuje on bowiem tradycyjny welon. Szpilki? A po co? Świetnie sprawdzą się wygodne sandałki, w których Bohaterka Dnia może tańczyć wiele godzin, nie narażając się na niewygodę i dyskomfort.

Kolorowa mucha, kraciasta kamizelka

Pan Młody także może darować sobie z pewnością lakierowane lakierki i frak, jego koszula zaś może mieć inną od klasycznie białej barwę. Stylizacje rustykalne dla mężczyzn to przede wszystkim garnitury w intrygujących kolorach, kraciaste kamizelki, zabawne lub bardzo oryginalne muchy. Kolorowe skarpety w romby także okażą się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Do tego stylowa ozdoba w butonierce (pasująca oczywiście do bukiety wybranki), gustowne buty i stylizacja gotowa!

Sala w stodole? Tak!

Jeśli uda Wam się znaleźć stodołę przerobioną na weselną salę lub obiekt, który stodołę przypomina – idealnie, po prostu nie mogliście trafić lepiej! Pamiętajcie jednak również o kwestii dekoracji, tylko od Was zależy, czy wynajmiecie profesjonalna firmę czy też postanowicie zając się tym samodzielnie. Co będzie dobrze prezentowało się na Waszych weselnych stołach? Brązowy zwyczajny sznurek stać się może genialną dekoracją. Świetnie sprawdzą się też kwiaty polne w prostych wazonach lub…butelkach. Tort stać może na słoju drewna, na pewno zrobi na wszystkich gościach oszałamiające wprost wrażenie. Wykorzystajcie także kolorowe tasiemki, przewody z kolorowymi światełkami, szyszki, stare konewki i doniczki – wszystko, co związane z prostotą, łącznością z naturą i sielsko – anielską atmosferą wsi.

Zadbajcie o detale!

Na pewno luksusowa dziesięciometrowa limuzyna w Waszym przypadku się nie sprawdzi. Idealnie zaś będzie, jeśli podjedziecie do ślubu autem z epoki. Panna Młoda będzie dumnie dzierżyła w swych dłoniach bukiet z polnych kwiatów, prostota w udekorowaniu kościoła także się sprawdzi. Na weselnym przyjęciu zaś koniecznie podajcie naked cakes, tort, który genialnie komponował się będzie ze stylem, który wybraliście. To będzie cudowny ślub i przepiękne przyjęcie!

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcia: Pixabay.com

0 Udostępnień

Towesele.pl

Redakcja

bądźmy blisko

2 komentarzy
  1. wesele rustykalne jest w modzie, coraz więcej pojawia się sal właśnie ala stodoła, lub inne równie naturalne/rustykalne rozwiązania. Ważne też są detale jak zaproszenia ślubne , mogą być na eko papierach, podziękowania dla gości, upominki np „flaszeczki” z bimberkiem lub miodki

  2. a co sądzicie o weselu w karczmie człekówka? Za dwa lata czeka mnie ten szczególny dzień, ale już szukamy sali na rezerwacje. Niby ta karczma wpisuje się w wesele rustykalne zgodnie z artykułem. Czekam na jakieś opinie 😀

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>